Biżuteria Zakupy

Srebrne wisiorki

Wisiorki srebrne zamówisz na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą czy ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je miękką ścierką lub włożyć do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.