Kosmetyki Zakupy

Skład i działanie kremów przeciwzmarszczkowych

Jeśli chcesz nabyć kremy przeciwzmarszczkowe do cery, skieruj się tu.

Również młodzieńcza skóra bez wyprysków potrzebuje stosownej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalne procesy starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. Głównie ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest najbardziej podatna na powstawanie nieestetycznych zmian, wśród których szczególnie przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Dlatego tak istotne jest, żeby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do typu skóry i wieku. Na szczęście nie jest to kłopotliwe, gdyż w sprzedaży można nabyć kosmetyki dopasowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co odkryjemy w ich składzie?

Najważniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków zawierają mocznik – czynnikwiążący cząsteczki wody i tym samym przeciwdziałający jej utracie, a ponadto zmiękczający skórę. Kosmetyki tego typu mają w składzie też ceramidy – tłuszcze, które również zapobiegają utracie wody, gdyż zapełniają przerwy między komórkami skórnymi. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest też skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy właściwym nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i pozostałe szkodliwe czynniki, a przy tym umożliwia substancjom odżywczym przeniknąć głębiej w skórę.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka kategorii. Najważniejszym kryterium podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany preparat. Przy jego doborze powinno się także zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]