Usługi branży budowlanej Zakupy

Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Chcesz kupić rynnę plastikową? Skieruj się tu.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie rynien. Co wobec tego powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie części wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny PCV, plastikowe albo metalowe – co wybrać?

W ofercie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych surowców – m. in z metalu PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania warto więc przedyskutować z profesjonalistą.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08