Biżuteria Zakupy

Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

Więcej szczegółów o biżuterii z turkusem.

Turkus to jeden z najcenniejszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, iż często sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów synonimem luksusu. Wykonywane są z niego broszki, wisiorki i kolczyki, które doskonale komponują się z wieczorowymi strojami. Na kolor turkusu w szczególnej mierze wpływa miejsce jego wydobycia – między innymi minerały importowane z Iranu są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Warto nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy estetyczne. W opinii niektórych okazuje się bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. Przede wszystkim należy zdejmować ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Warto również ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż środki myjące potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w pudełku wyściełanym miękką tkaniną – unikniemy tak zarysowań.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]