Zakupy

Najważniejsze cechy piłek 3 popularnych sportów drużynowych

Sprawdź, gdzie kupić piłki Hummel, wejdź na https://sklep-hummel.pl/pl/c/PILKI/266.

Nie ma dużej ilości dyscyplin sportowych, które można uprawiać bez wymogu użycia najróżniejszych akcesoriów. Także w licznych dyscyplinach indywidualnych, jak te z dziedziny gimnastyki oraz lekkoatletyki, należy wyposażyć się w tyczkę albo młot. Jednakże najpopularniejszym na całym świecie akcesorium sportowym, spotykanym w najrozmaitszych sportach drużynowych (i nie tylko), są piłki. W poniższym artykule opisujemy cechy 3 piłek stosowanych w sportach kochanych przez naszych rodaków.

Różnice między najpopularniejszymi piłkami sportowymi

1. Piłka do piłki nożnej to niechybnie przedmiot, który znaleźć można w pokoju każdego nastolatka, a obecnie i niejednej dziewczynki, gdyż do sukcesu zawodowego w tym sporcie coraz częściej dążą również panie. Obwód piłki do “nogi” musi mieścić się w przedziale 0,68-0,70 m, a jej waga to zazwyczaj od 410 do 450 gramów. Dawniej takie piłki sporządzano z naturalnej, obecnie stosowana do tego jest głównie skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze niedawno nazywano “biedronką” z powodu specyficznych czarnych łat, które musiały być wyraźne na czarno-białych ekranach telewizorów. Dzisiaj piłki do „nogi” sprzedawane są w niezliczonych wzorach oraz kolorach, a wszystkie prestiżowe turnieje futbolowe ma własny oficjalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest ociupinę mniejsza aniżeli ta do piłki nożnej, bowiem jej obwód to od 65 do 67 cm. Jest od niej jednakże wyraźnie lżejsza – jej ciężar to raptem 260-280 gramów. Wewnątrz znajduje się lateksowy pęcherz, a między nim a powierzchnią ze skóry (również zazwyczaj uszytą ze skóry syntetycznej) mieści się wyściółka z bawełny lub nylonu. Piłki do siatkówki wytwarza się w wersji beach oraz indoor.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z opisanych tu piłek, lecz co ważne jej rozmiary i wagą są dostosowywane zależnie od tego, kto ją wykorzystuje. Inne rozmiary mają zatem piłki do piłki ręcznej dla dorosłych kobiet, inne dla dorosłych mężczyzn, a piłki o najmniejszych rozmiarach dedykowane są dla dzieci. Skutkiem tego obwód piłek dla szczypiornistów to między 46 do 60 centymetrów, a ich waga – od 260 do nawet 475 gramów. Dętka tych piłek musi być nader mocna, więc z reguły produkowana jest z lateksu. Zewnętrzna warstwa natomiast winna zapewniać odpowiednią przyczepność do dłoni.

Czy uprawiamy sport wyłącznie dla przyjemności, czy jesteśmy profesjonalnymi graczami, warto kupować akcesoria wysokiej klasy. Zagwarantuje to nie tylko wyższy komfort w trakcie samej rozgrywki – lepsza piłka bez wątpienia wytrzyma też zdecydowanie dłużej.

Siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]