Motoryzacja Zakupy

Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Kliknij tutaj jeśli interesuje Cię Citroen części Kraków.

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w Polsce są doceniane z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz w szczególności za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, C-Crosser, C7, C8, Jumper, Nemo, Saxo, Xsara i Xantia. Oczywiście, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, więc posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, iż z czasem będą musieli nabyć części zamienne.

Części Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. Na początku należy na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn hamulcowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji i płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują także elementy układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak łatwo i niedrogo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich manufaktur, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen części zamienne winni nabywać w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne części można zakupić przez internet.

Siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]