Zakupy

Jakie akcesoria do alkoholu dla amatorów domowych trunków?

Dalsze informacje o akcesoriach do alkoholu.

Domowa produkcja napojów alkoholowych, kiedyś nader popularna, obecnie powraca do łask. Do poszukiwań skłaniają nas zarówno względy finansowe (nalewki wyprodukowane na własną rękę są dużo tańsze od tych ze sklepu), ale też pociąg do eksperymentów, możliwość przygotowania trunków według własnych upodobań i zadowolenie jakie daje spożywanie swoich alkoholi. Gros osób na własną rękę przygotowujących domowe napoje wybiera piwo, wino, cydr lub nalewki, acz nie brakuje także amatorów domowego bimbru. Jednak niezależnie od tego, w których napojach się specjalizujemy, powinniśmy posiadać odpowiedni sprzęt.

Jakie akcesoria do alkoholu są najprzydatniejsze?

Wyrób alkoholu w domu jest niemożliwy bez akcesoriów i naczyń do fermentacji – odpowiednich pojemników, rurek, korków czy balonów. Co więcej, do każdego typu alkoholu wymagane są inne akcesoria – dla wina jest to między innymi prasa do owoców, a dla piwa – kotły i chłodnice. Do rozlewania alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednak wykaz koniecznych akcesoriów się nie kończy, jako że butelki z napojami powinno się stosownie oznakować.

Akcesoria do alkoholu – etykiety i kapturki termokurczliwe

Etykiety na bimber bądź pozostałe alkohole domowe jesteśmy w stanie sporządzić samemu. Znacznie przyzwoiciej będą jednak wyglądać butelki z dekoracyjnymi etykietami na wódkę oraz chroniącymi korek kapturkami, które możemy zaserwować w trakcie towarzyskich imprez albo bez obaw wręczyć krewnym jako prezent. Osobny wariant takich dodatków to etykiety weselne, które możemy nakleić nie tylko na własnych alkoholach, ale także tych nabytych w sklepie i podkreślić tym sposobem charakter przyjęcia.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]