Technologie Zakupy

Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych drukarek 3D, odwiedź ten adres.

W asortymencie CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i maszyny. Wyliczono, że wykorzystując drukarki 3D oraz pozostałe produkty Stratasys można praktycznie o 90 procent zredukować wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Główne założenia pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najwyższej jakości usług i produktów, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLA i SLS. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduży model, pracujący w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się ergonomiczną budową oraz bezproblemową obsługą. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można otrzymać tożsame makiety, do czego dąży się najczęściej w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, edukacji, przemysłu

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w różnych branżach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest dokładny i solidny, a w toku procesu wydruku nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie tworzą się wypaczenia.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]