Sport Zakupy

Chroń głowę podczas jazdy konnej – o kaskach i toczkach jeździeckich

Szukasz kasków jeździeckich? Wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]