Biżuteria Zakupy

Biżuteria z ametystami

Biżuterię z ametystami kupisz na https://www.ametysty.com.pl.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Indiach i Kenii. Ze względu na oryginalną purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.