poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe
Motoryzacja Zakupy

Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływowy kształt. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, deski snowboardowe czy SUPy. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]