Ochrona zdrowia Zakupy

Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Poszerz swoją wiedzę o marce CarePump.

Presoterapia to forma masażu, której celem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – wskazania do stosowania

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia używają maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest wiele wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też szczególnie popularna wśród sportowców, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilne aparaty do drenażu limfatycznego w domu

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na progres tych aparatów. Współcześnie osoby chętnie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, dzięki mobilnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez problemu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być uprzednio omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. niewydolność serca i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]