Zakupy

Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

Jeśli szukasz anteny naziemnej, skieruj się na ten adres.

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się także świetną odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]