Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Walcz z pyłkami i wirusami w domu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze zagościła już w świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej jest marginalizowana. Obywatela naszego kraju mają świadomość, że jakość powietrza, które codziennie wdychamy, ma poważny wpływ na nasze zdrowie. Jednakże dopóki nie zostaną zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy powinien sam zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne mieszkańcom dużych aglomeracji

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo występowania dużego stężenia PM10 oraz PM2,5, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób układu oddychania narażeni są w szczególności rezydenci dużych miast oraz okolic w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w znacznym stopniu zminimalizować szkodliwy wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tej chwili nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak m.in. Airdog, Cado bądź Wood’s, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co ciekawe, poza filtrowaniem z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one także inne wartościowe funkcje.

Detekcja dwutlenku węgla oraz jonizacja – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w różnych rozmiarach, wobec tego bez problemu dostaniemy sprzęt najlepsze do określonej objętości pokoju. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, dlatego swobodnie można je przestawiać pomiędzy pokojami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one też bakterie oraz grzyby, które mogą być źródłem szeregu reakcji uczuleniowych bądź chorób, a także szkodliwy formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a przy tym gwarantuje niczym niezakłócony sen. Część urządzeń posiada także detektory alarmujące o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.