Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

Dobry stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użyciu. Warto też pamiętać, że stanowi on interesujący detal wystroju mieszkania. W zależności od naszych wymagań możemy wybierać spośród wielu modeli stolików. Który jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak wybrać stosowny stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika należy wziąć pod uwagę parę czynników. Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać czasopisma lub książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń mieszkania? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dobranie stolika do naszych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie wykorzystać niewielką powierzchnię salonu, ale też w prosty sposób podtrzymać w nim czystość. Można rozważyć również kupno modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć zakup stolika z kolistym blatem, który zajmuje mniej miejsca niż te prostokątne. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i rewelacyjnie się prezentują.

Uznaniem cieszą się też stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki w formie plastra miodu można swobodnie składać z dowolną liczbą części. Natomiast tym, którzy lubią pijać kawę w towarzystwie, poleca się ławy lub stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z kolistym blatem będzie znakomitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem z ponownie przetworzonych materiałów, np. wykonanym z palet. Nieszablonowym pomysłem jest użycie drewnianego pieńka lub zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, a więc ok. 45-50 centymetrów. Jeżeli chcemy postawić go z boku fotela, to optymalnie powinien sięgać do wysokości podłokietnika.