Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Dowiedz się więcej o podłogach drewnianych dębowych.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na kilka dni – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]