Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Jeśli szukasz lampy solnej, zobacz tu.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Polsce, a niekiedy kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Z rzadka jednakże są to rzeczy funkcjonalne – częściej służą jako zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w trzech odcieniach

Lampy solne są estetyczne i bez większego problemu można je dobrać do wystroju pomieszczenia, ponieważ kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna niczym linie papilarne, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, m.in. sześcianu czy też walca.

Skąd wzięła się popularność lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie dają te lampy, jest przyjemne i uspokajające, toteż rekomenduje się nabycie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność albo stres, dlatego że przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a płaskie bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]