Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Jeśli potrzebujesz shuttersów na okna, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Urządzając wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne aranżacje, czyli firany oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Charakterystyka okiennic ozdobnych shutters

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się głównie na oknach, niemniej jednak bardzo dobrze sprawdzą się także na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie widuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale każdy z nas z pewnością kina bądź ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są często stosowane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Australii czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters nadają wnętrzom niesłychanie elegancki wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko pięknie się prezentują, lecz mają również pożyteczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zatrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj przeszkód, żeby umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nader stylowy wygląd, zatem podnoszą wartość posesji. Należy także zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez pomocy sznurów, co posiadacze psotnych zwierząt oraz rodzice ciekawskich dzieci, które poplątać wiszące żyłki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]