Nasze porady Podróże Witryny www

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Tu znajdziesz więcej informacji o atrakcjach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz ciężko odnaleźć się w natłoku informacji o godnych zwiedzenia atrakcjach oraz bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której prędko wyszukają muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, pensjonaty i hotele zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. czar parków narodowych i krajobrazowych, regiony agroturystyczne czy zamek na Wawelu.

Przydatne rozmówki i wykaz ambasad – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz włoskim. Szczególnie przydatny dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży po Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego