Mnóstwo śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które produkowane są w trakcie wszelkiego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania piwnicy bądź strychu czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który z dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?
Kontenery – rodzaje i pojemność
Szukając kontenera, warto skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.
Kontener na gruz – w jaki sposób go wypożyczyć?
Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Lublin czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do utylizacji.