Jeżeli chcesz zamówić wywóz starych mebli Kraków, kliknij tu.
Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z rozmaitych powodów. Z reguły chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na poddasze, aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po kilku miesiącach również w tych schowkach robi się na tyle ciasno, że normalne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, stanowiących przesłankę do tego, żeby uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z mieszkania, poddasza i piwnicy.
Wywóz starych mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania
Odpady takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, stare meble, elementy ram okien czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy je wyrzucić, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce przeważnie raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przechowanie rupieci o sporej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalny recykling zebranych śmieci. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć świadczą też profesjonalną pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza lub całego domu.
Utylizacja starych mebli – nie tylko spalenie
Stare meble, jeżeli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie muszą być spopielone lub trafić na składowisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich według tworzywa, z jakiego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do wyrobu kolejnych szaf, krzeseł oraz półek.
Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]