druk 3D Kraków, drukowanie 3D
Technologie Usługi

Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów oraz przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii PolyJet, DMLS, FDM, i SLS,SLA, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, a także opcja korzystania z materiałów w szerokiej gamie barw. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do firm lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk detali, wygładzonej powierzchni, bardzo cienkich ścianek oraz wyrazistych konturów.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję kształtu.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]