Finanse Usługi

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Aby uzyskać pomoc fachowców z biura rachunkowego Katowice, zajrzyj tutaj.

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych kłopotów. Niewielkie podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi starannie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy profesjonalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, że następstwem ewentualnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Należy również napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie ceny usług najczęściej zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali właściwe uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]