Usługi

Statuetki z brązu – prestiżowa nagroda, która przetrwa lata

Prestiż rozmaitych wyróżnień oraz plebiscytów zależy od kilku elementów. Jednym z decydujących jest np. to, jaką dostaje wyróżniona nimi osoba. Doskonałym tego przykładem są statuetki wręczane zdobywcom różnych wyróżnień z dziedziny kultury. Wszyscy doskonale znają wygląd Grammy czy Oscara. Równie doceniane są wyróżnienia zdobywane w świecie sportu – np. Kryształowa Kula lub Fed Cup. Powinni o tym pamiętać pomysłodawcy wszelkich imprez kulturalnych oraz sportowych pragnący, by te ekspresowo zbudowały swoją markę i przy tym aktywnie się rozwijały. Szczególnie, że zlecenie wykonania niepowtarzalnych statuetek pamiątkowych jest dziś wyjątkowo łatwe.

Statuetki pamiątkowe – nadzwyczaj ważna część kultury niemal każdego społeczeństwa

Statuetki jako rodzaj nagrody wręczanej uzdolnionym jednostkom triumfującym w różnorodnych konkursach poetyckich lub zawodach sportowych znane były już wiele stuleci przed naszą erą. Wyjątkowym uznaniem cieszyły się naturalnie w antycznej Grecji, a następnie w korzystającym z jej spuścizny Cesarstwie Rzymskim. W następnych stuleciach ich prestiż znacząco wygasł, aby odbudować się w XIX w.. Dzisiaj puchary, statuetki oraz medale są niezwykle ważną element kultury niemal każdego społeczeństwa, a niemało z nich ma znaczenie internacjonalne – tu jako przykład wypada podać między innymi statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za dokonania w dziedzinie kina, a także przyznawane corocznie uznanym naukowcom, literatom i działaczom na rzecz pokoju Medale Noblowskie.

Gdzie kupić statuetki pamiątkowe?

Wszelkiego typu statuetki pamiątkowe można przeważnie zamówić u rzeźbiarzy bądź – jeżeli zależy nam zwłaszcza na statuetkach z brązu oraz dysponujemy już opracowanym projektem – u specjalistów parających się odlewnictwem. Wybór statuetek okolicznościowych jest sporo, jakkolwiek największym powodzeniem cieszą się figurki z brązu. Rzecz jasna nie bez przyczyny – ich produkcja jest nie jest kosztowna, a przy tym prezentują się one znakomicie, co znacznie podnosi prestiż przeróżnego rodzaju konkursów czy turniejów sportowych.