Usługi

Serwis okien. Kiedy powinniśmy go wezwać?

Kliknij tutaj, aby zlecić serwis okien Warszawa.

Wiele osób próbuje osobiście rozwiązywać kłopoty z oknami, jednakże nie zawsze jest to odpowiednim pomysłem. Działania osoby, jaka nie jest specjalistą, mogą przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Kiedy tak właściwie należałoby wezwać serwis okien?

Do jakich problemów powinno się wzywać serwis okien?

Zastanawiasz się, czy warto wzywać serwis okien do problemu, który zauważasz w działaniu twojego okna? Odpowiedź zawsze brzmi tak samo: tak! Zawodowcy zajmują się jakąkolwiek nieprawidłowością, bez znaczenia, czy jest on ogromna, czy wydaje się mała i niewiele znacząca. Niekiedy zdarza się, że nieduże usterki okazują się gigantycznymi kłopotami, których nie sposób rozwiązać bez pomocy profesjonalisty, skutkiem tego nie ma powodów, aby wahać się z wzywaniem serwisu.
Serwis okien zazwyczaj jest zamawiany do takich usterek jak niedomykające się lub ewentualnie ciężko zamykające się okna, przeskakująca lub obracająca się naokoło klamka, nieszczelności, uszkodzone zawiasy, rama lub szyba albo zużyte lub ewentualnie wadliwe mechanizmy, okucia lub inne części okna.
Serwis okien naprawia też wszelkie defekty fabryczne oraz montażowe okien.

Warto pamiętać, iż serwis okien specjalizuje się też drzwiami balkonowymi.

Kiedy jeszcze warto wezwać serwis okien?

Zarządzenia mówią o tym, by wzywać profesjonalistów mniej więcej co pół roku, raz przed sezonem letnim oraz raz przed zimowym, nawet jeżeli nie występują żadne kłopoty z działaniem okien. Czemu? Chodzi regulację – porządnie wyregulowane okna lepiej kontrolują ilość wpuszczanego powietrza.
Jeszcze jednym powodem, dla którego powinno się regularnie zamawiać serwis okien, jest konserwacja – pomaga ona ustrzec się ewentualnych kłopotów w przyszłości i dłużej napełniać się odpowiednio działającymi oknami. Okna muszą być poddane konserwacji przynajmniej raz w roku.
Nie każdy wie, że serwis okien należałoby wzywać również bezpośrednio po postawieniu lub też odbiorze domu lub lokalu mieszkalnego po to, aby fachowcy wykonali uszczelnienie – przez nieszczelne okna może uciekać z pomieszczenia nawet 30% ciepła.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]