Ochrona zdrowia Usługi

Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale także posiadają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak wygląda zabieg?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże zmniejszenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się alkoholu, gorących potraw oraz papierosów. Ważne jest także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę oraz ból.

Implantologia – jak znaleźć lekarza

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne informacje.