Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Witryny www

Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Więcej o usuwaniu malware WordPress na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn oraz sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania witryny, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony www?

Grafiki na stronieinternetowej zostały zmienione nie przez Ciebie? Ze strony wychodzą wiadomości-śmieci? Na stronie znalazłeś odnośniki do obcych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To tylko parę z potencjalnych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach potrzebne jest ekspresowa reakcja, aby zlikwidować powód infekcji i przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć zawodowcom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Eksperci zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują skrupulatne sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują kod użytych na stronie szablonów oraz wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie było powodem dodania strony do wykazu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć też wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Naprawa wszelkich efektów infekcji nie gwarantuje, iż taka sytuacja nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy, stąd istotne jest regularne aktualizowanie WordPressa i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]