lokal na chrzciny kraków
Usługi

Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym dużym rodzinnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonego dziecka, w związku z tym starają się, żeby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin może być jednak trudne, w szczególności gdy na imprezie ma pojawić się duża liczba bliskich oraz przyjaciół. W tym wpisie otrzymasz garść wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Przygotowanie chrztu – poproś zaproszonych o konfirmację swojego przyjazdu

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce od razu po narodzinach pociechy, czasami nawet w tym samym dniu, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeistoczył się w istotne wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, więc jest planowany zwykle 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na szczegółowe rozważenie głównych aspektów tego wydarzenia, jak wybór kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość, jak również rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią termin obrzędu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą podróżować do nas z odległych miast. W rozesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest niezbędne do ustalenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się również zawiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Rodzina głównie kupuje zabawki, jednak rodzicom lepiej posłużą praktyczne prezenty, jak chociażby fotelik do auta, kołderka dla dziecka czy ubranka.

Lokal na chrzciny albo przyjęcie w domu – na co się zdecydować?

Jeszcze dekadę temu chrzciny planowano najczęściej w domu rodziców malucha, zatem nie każdy uczestnik ceremonii w świątyni był gościem odświętnej imprezy. Dzisiaj wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców to już standard. Przeglądając oferty sal, gdzie można urządzać chrzciny, szukaj tych, które nie tylko użyczą przystrojone miejsce, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis pasujący do charakteru obiadu i który zapewni profesjonalną obsługę gości. Jeśli sakrament wyznaczony jest na lato, warto wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą wybiegać się pośród zieleni, a fotograf albo rodzina zrobi przepiękne zdjęcia. Ważny jest też taki dobór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, podobnie jak transport gości do zarezerwowanego noclegu bądź domu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]