Usługi branży budowlanej

Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Z reguły używa się ich podczas wylewania ścian betonowych – wtedy są one konieczne do tego, żeby odpowiednio je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się też podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie przestrzeni na drzwi, bramy i okna. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich surowców wyprodukowane są szalunki?

Najstarszym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z desek drewnianych czy też mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, którą można użyć ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większość wykonawców i inwestorów stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z drewna, metalu lub sklejki, jak również łączyć w sobie 2 a nawet 3 materiały. Zwykle jednak stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję łączą łączniki, narożniki, belki i głowice ze stali lub aluminium.

Wypożyczenie szalunków – nie ma potrzeby ich kupować?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wznieść pojedynczy obiekt czy brygad, które oferują odmienne usługi. Zakup wszystkich elementów koniecznych do wykonania szalunku byłby całkiem nieodpowiedzialny finansowo . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]