Usługi branży budowlanej

Podpory stropowe i ich zastosowanie

Potrzebujesz podpór stropowych? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, znakomitą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]