Usługi branży budowlanej

Okna drewniane – naprawdę takie wyjątkowe?

Chcesz zamówić okna drewniane? Zobacz tutaj.

Okna wykonane z drewna najczęściej wybierane bywają nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec daje estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko piękno jest istotnym atutem tych okien. Jakie są inne kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest czasem wyższy niż okien wykonanych z innych materiałów?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy miłośnik przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z aranżacją wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który buduje drewno. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które mają przeróżny wygląd, kolory bądź rozmaitą fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być więc idealnym wyborem do wytwarzania wszelkich elementów aranżacyjnych.

Pozostałe ważne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał zapewnia bardzo duże możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Miewają one bardzo różny wygląd i styl. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a także obrabiać, tworząc przepiękne formy. Jedynie drewno nadaje się do odnawiania zabytków, doskonale spisuje się również w domach osób chorujących na alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów można poza tym dodać fakt, iż istnieje mnóstwo znakomitych sposobów poprawiania trwałości okien drewnianych, jak również fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest stosunkowo prosty i nie szkodzi atmosferze. Wszystko to sprawia, że okna z drewna są lepsze aniżeli te wykonywane z nieekologicznych materiałów.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]