Usługi branży budowlanej

Garść informacji o dźwigarach budowlanych

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz dźwigary.

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również potrzebne przy formowaniu sufitów – wówczas ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia wzniesienie wielopiętrowego budynku byłoby niemożliwe. Dzięki dźwigarom strop nie zapada się kilka minut po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. W związku z tym jego głównym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i typ użytych do tego surowców. Te powinny być właściwie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na znaczne obciążenia. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, buk, topola i olcha. Niezwykle ważne jest także odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed szkodliwym wpływem wilgoci, spoiw i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Firmy, które na co dzień zajmują się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków mają własne dźwigary. Ich zakup i składowanie generuje jednak pewne koszty. Szczęśliwie firmy, które rzadko akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także innych elementów szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]