Usługi branży budowlanej

Do czego używa się sklejek szalunkowych?

Jeśli chcesz zamówić sklejkę szalunkową, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednakże przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]