Usługi branży budowlanej

Baseny kąpielowe do użytku domowego

Chcesz zamówić baseny kąpielowe? Wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także ogród albo halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]