Usługi branży budowlanej

Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Chcesz kupić akcesoria szalunkowe? Skieruj się tutaj.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]