Systemy oświetleniowe

Lampa przemysłowa niezbędna w każdym przedsiębiorstwie

Lampa przemysłowa jest urządzeniem potrzebnym w każdym większym zakładzie pracy. Dzięki właściwym warunkom oświetlenia możliwe jest wykonywanie produkcji przy zachowaniu dużej precyzji i wysokiej jakości zastosowanych materiałów. Aby lampa przemysłowa spełniała swoją funkcję przez długi czas, musi być dobrana przy uwzględnieniu szczegółowych potrzeb firmy oraz warunków pracy.

Lampa dostosowana do pomieszczenia

Hale produkcyjne lub warsztaty mogą mieć różne rozmiary. Pomieszczenia różnią się układem, wysokością, jak również możliwościami adaptacji do określonych potrzeb przedsiębiorstwa. W związku z tym lampa przemysłowa musi być montowana w różny sposób. Podstawową kwestią jest zapewnienie optymalnych warunków oświetleniowych dla wszystkich pracowników firmy. Ma to związek nie tylko z produkowanymi towarami, lecz także bezpieczeństwem dla wzroku osób zatrudnionych. Dlatego bardzo ważny jest stabilny montaż lampy, a także rozmieszczenie wielu urządzeń w taki sposób, aby cała przestrzeń była równomiernie oświetlona. Lampa przemysłowa może być zamontowana na specjalnym wysięgniku, a także na linkach z możliwością regulacji wysokości. Ma to szczególne znaczenie w halach o dużej wysokości, których kompleksowa adaptacja do charakteru działalności firmy nie jest opłacalna.

Obniżenie kosztów eksploatacji

Nie da się ukryć, że każdy przedsiębiorca stara się obniżyć w maksymalnym stopniu koszty prowadzonej działalności. Obecnie cena energii elektrycznej jest coraz wyższa i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić w najbliższych latach. Dlatego popularności nabierają lampy przemysłowe wyposażone w energooszczędne diody LED. Pozwalają one obniżyć koszty prądu, szczególnie jeśli muszą stale pracować w większej hali produkcyjnej. Ponadto lampa przemysłowa z diodą LED nie nagrzewa się w takim stopniu jak klasyczne oświetlenie. Pozwala to zmniejszyć częstotliwość awarii i tym samym obniżyć koszty związane z obsługą urządzeń.

Różne rodzaje oprawy lampy

Lampa przemysłowa może pracować również w miejscach, w których istotne jest zachowaniem szczególnych warunków pracy. Przykładem mogą być szpitale, gabinety zabiegowe, gabinety stomatologiczne, a także różnego typu laboratoria. Aby lampa przemysłowa zachowała swoją skuteczność, musi być wyposażona w odpowiednią oprawę. Na rynku dostępne są odmiany hermetyczne, odporne na wilgoć i wodę. Można też wyposażyć firmę w lampę zapewniającą wysoki poziom sterylności, a także w bardzo dużym stopniu odporną na odkształcenia wynikające z występowania zmiennych temperatur. Dzięki temu lampa przemysłowa staje się urządzeniem możliwym do wykorzystania w każdym przedsiębiorstwie, przy dużym zapyleniu, a także w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych.