Podróże Sport

Wyprawy górskie najlepiej z doświadczonych przewodnikiem

Wyprawy - dowiedz się więcej o ofercie na http://tinyurl.com/y5h494ll.

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków sprawia, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki podróży

Największą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]