Podróże Sport

Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Zainteresowany Dolomity trekking? Zajrzyj tu.

Sympatycy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Niewątpliwie wywołują one zachwyt, jednak osoby chętnie uprawiające ten typ sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć znowu ekscytacji płynącej z wycieczek po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeśli można podziwiać imponujące widoki we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną ilością poszarpanych grani, baszt skalnych i stromych turni, które w trakcie dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich starego kontynentu (o ile nie świata!), nie dziwi zatem, iż dekadę temu trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują bardzo spadziste stoki, wysokie pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wyznaczono w nich też niemało prostych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz również w atrakcyjny sposób zimę

Początkujących miłośników trekkingu bez wątpienia oczaruje przejście przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które są zaopatrzone w stalowe liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, a także metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, ale ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie nie zapomni o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić również ciekawie zimowe miesiące, chodząc po mniej stromych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Dolomiti di Sesto oraz wierzchołek Averau.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]