Podróże Sport

Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Trekkingi - poznaj korzystną ofertę.

Górskie wycieczki przybierają wiele postaci. Od krótkich spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość obcowania z dziką naturą i podziwiania cudownych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga solidnej kondycji oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla osób ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także niebojących się niekomfortowych warunków obozowania w trakcie długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem cieszą się wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, jak również Alpy. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]