Podróże Sport

Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Wycieczka Himalaje - w tym miejscu znajdziesz aktualną ofertę.

Himalaje razem z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to niemało elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Kłopoty sprawia również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy lub Everestu

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te masywy są poza ich zasięgiem, gdyż nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]