Podróże Sport

Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro.

Wspinaczka na górskie szczyty to pragnienie dużej części turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niecodziennych przeżyć na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Globtroterów zachęcają głównie niesamowite krajobrazy, znikające już lodowce, jak również sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na ogromną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się również wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]