Edukacja Hobby Podróże

Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są piękne. W zasadzie co kilka dni, a najczęściej w miesiącach, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia wybrały się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy kochają wysokie góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia w górach w niewielkich grupach

Najlepszą metodą, by nabyć istotną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które okazują się potrzebne w przypadku przeróżnych niefortunnych wypadków. Kurs omawia dodatkowo reguły poprawnego postępowania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada szerokie doświadczenie jako organizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niedużych grupach, które zwykle nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie opanować fundamentalną wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]