Podróże

Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - zobacz pełną ofertę.

Gros turystów wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły jedynie po to, żeby oddać się szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz zapisać się na wyprawy na rakietach czy też skitury.

Trudne, jednak niesłychanie satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego relaksu w górskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich piękna podczas dość trudnych, jednak przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart oraz butów.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras okaże się dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie doradztwa organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]