Ochrona zdrowia

Starczowzroczność – czy można ją skorygować?

Niezbędne wiadomości na temat korekcji starczowzroczności. Przekonaj się!

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starością. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę ogranicza możliwość pisania, czytania gazet, korzystania z telefonu komórkowego czy notebooka oraz podejmowania wielu prostych aktywności. Starczowzroczność jest wynikiem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej całkowitej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek wywołuje to pewne trudności. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe, natomiast modele progresywne są w większości wypadków drogie. Najlepszym wyjściem może być wobec tego pozbycie się starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń proste aktywności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uchronienie się od wielu komplikacji przy realizowaniu codziennych, najłatwiejszych czynności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (trzeba podkreślić, iż często pierwsze objawy presbiopii pojawiają się zaraz czterdziestce) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także jazdą komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (wręcz uniemożliwia przeczytanie opisu artykułu). Prócz tego, przeciwnie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez zdolność lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Należy też pamiętać, że wada ta się ciągle zwiększa, a każde następne 2 lata lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady podczas jednego zabiegu

Poza korektą za pomocą okularów, dostępne jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są też sposobem na to, żeby w toku pojedynczego zabiegu zupełnie uwolnić się od wady w obu oczach.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]