Ochrona zdrowia

Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Aparaty do magnetoterapii znajdziesz na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]