Ochrona zdrowia

Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Pokaźna porcja wiedzy o laserowej korekcji wzroku Kraków. Przeczytaj koniecznie!

Dostęp do różnorodnych zawodów, codzienny komfort czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają nas do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy nieustannie rośnie, na co wpływ ma z pewnością niezmiernie małe niebezpieczeństwo możliwych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, że zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do wiele poważniejszych problemów, bowiem są czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekta wzroku czyli modelowanie rogówki

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się doskonałe rezultaty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować problem nadwzroczności. Dziś bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy światła IR. Pozwala to na dokonanie dokładnego formowania, a przy tym minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia innych elementów rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia wiele czynników. Najistotniejsze to z pewnością niska inwazyjność, skuteczność, precyzja oraz małe niebezpieczeństwo powikłań. Należy napomknąć również o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej odmówić

Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, że w niektórych kazusach lekarz odmówi jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, choroby oczu jak np. zaćma, nieukończony 21 roku życia czy karmienie piersią oraz ciążę.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]