Motoryzacja

Wybór kasku na motor

Jeśli chcesz kupić kaskom motocyklowym, zobacz tutaj.

Nie ma większego znaczenia, jaki posiadasz motocykl ani to, czy przebywasz na nim drogę do miejsca pracy, jedziesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie eskapady – kask to nakazany przepisami składnik garderoby każdego motocyklisty, dlatego że gwarantuje mu bezpieczeństwo, chroniąc głowę w razie wypadku.

Właściwy kask na motocykl, czyli jaki? / Porządny kask na motor / Jaki powinien być kask na motocykl? / Jaki powinien być kask na motor?

Zastanawiasz się, czym kierować się w czasie doboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać, właśnie dlatego zdecyduj się na kask znanej marki, takiej jak HJC, jaki jak najodpowiedniej odpowiada twoim potrzebom.
Na rynku ofert dostępne są różne rodzaje kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, dedykowane do jazdy w terenie. Czym poszczególne warianty kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najatrakcyjniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, jakich skorupa wykonana jest z jednego kawałka materiału. Są one najbezpieczniejszym rodzajem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, aby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają osłony szczęki, są w takim razie mniej bezpieczne – skutkiem tego rekomenduje się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Równolegle kaski otwarte są w najwyższym stopniu wygodne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, jakie na dodatek mają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask marki HJC

HJC to świetna marka, lubiana przez motocyklistów na całym globie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane kolosalnej liczbie eksperymentów – a równocześnie mają dogodne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak również szczękowe, otwarte oraz enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które dzięki zastosowanym tworzywom są niezwykle lekkie, a zarazem niezwykle wytrzymałe.
Pośród kasków HJC są także repliki, czyli kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Siedziba:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]