Instalacje dla przemysłu

Jak działa nadajnik optyczny?

Jeśli szukasz nadajnika optycznego, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Z uwagi na to, iż prawie wszyscy używamy instalacji telekomunikacyjnych, powinny one w dzisiejszych czasach być bardzo niezawodne. Nie może zatem zaskakiwać, że elementy wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – jedynie tak możliwe jest zamontowanie absolutnie niezawodnej instalacji. Głównymi podzespołami są oczywiście kable, lecz – jak nietrudno stwierdzić – bez innych podzespołów właściwe działanie sieci nie jest osiągalne. Takimi ważnymi elementami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła przekazywane następnie za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy informacji oraz koderze. Zakodowane dane są dzięki niemu przekazywane przewodami, a następnie odbierane przez dekoder, by dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które wyróżnia się niewielkim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – z tego względu niemal absolutnie zastąpił już starsze technologie.

U kogo kupić nadajnik optyczny?

By instalacja okazała się efektywna oraz niezawodna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać wyłącznie podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję musi funkcjonować we wszystkich sytuacjach – z tego względu o tym, od kogo go kupić należy wiedzieć jeszcze podczas planowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym montażem sieci zaleca się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, zaś w przypadku trudności podczas instalacji – gwarantują rzetelne doradztwo podmiotom z całego kraju.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]