Instalacje dla przemysłu

Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Więcej szczegółów o multiswitchu kaskadowym.

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna instalacja jest odpowiednia, świadczy mnóstwo cech. Powinna oczywiście być solidna oraz gwarantować wysoką jakość przesyłanych sygnałów, jednak równie istotna będzie możliwość bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie kolejnych przyłączy nie może wiązać się z potrzebą wykonywania złożonych robót – wskutek tego wszyscy abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, przez które powiększenie instalacji będzie łatwe oraz nieuciążliwe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na rantach wtyczkami i wyjściami, do których mocowane są kable. Jeśli niezbędne będzie poszerzenie sieci – na przykład wówczas, gdy kolejny abonent wykupił usługę – wystarczy jedynie podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze ilości wyjść dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna liczba gniazd – dla małych obiektów może wynosić 8, jednak w większych blokach trzeba oczywiście zastosować modele o większej ilości wejść. Niezwykle istotna okazuje się również separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w ogromnym stopniu rzutuje wszak na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 decybeli. Będzie to istotne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych niektórych operatorów cyfrowych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]