Finanse

Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Jeżeli sądzisz, że w Internecie nie ma dla Ciebie internetowego kantoru, koniecznie Skieruj się tutaj.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w pobliskim banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego też pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest zwłaszcza to, że transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniej doby. Kolejnym i niesłychanie znaczącym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują też kilka dodatkowych usług wykorzystywanych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz niezależność w dyspozycji funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób lubiących wygodę oraz znaczną autonomię w zarządzaniu swoimi funduszami. Wykorzystują je również osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie i osoby studiujące bądź pracujące za granicą. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.